ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد پارس گیم کاملا محفوظ می باشد

تاریخچه کنسول های بازی نینتندو

تاریخچه کنسول های بازی نینتندو
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/16 0 نظر

از سال 1983، Nintendo بیش از 4،4 میلیارد بازی ویدیویی و بیش از 703 میلیون دستگاه سخت افزاری  فروخته است. این شرکت در 23 سپتامبر 1889 در کیوتو ژاپن ، توسط Fusajiro Yamauchi تاسیس شد. آنها شروع به تولید کارت های بازی کردند و بعد آنها را با شخصیت های دیزنی ادامه دادند . این زمان بسیار قبل تر از شروع بازی های ویدیویی شروع شد.

در اینجا لیستی از تمام کنسول های بازی نینتندو را با تمام ویژگی های منفی و مثبت آماده کرده ایم که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

 

Color-TV Game (1977-1979)

Color TV-Game

این کنسول بازی در سال 1997 توسط شرکت نینتندو ساخته شده است و اکثر مردم می گویند اولین کنسول نینتندو، NES بود. اما  در حقیقت کنسول Color TV- game 6  به همراه 6 بازی  مختلف موجود بود. این در واقع شش تنوع از  بازی Light Tennis بود که بسیار به Pong شباهت داشت . کنسول Color TV- game 6  بیش از یک میلیون نسخه فروخته شد و یک سال بعد Colour TV-Game 15 که تعداد  بازی های خود را تقریبا دو برابر کرد، معرفی شد.

 

Game & Watch (1980-1991)

Game And Watch

این اولین کنسول بازی دستی با صفحه نمایش LED  توسط نینتندو تولید می شد. خالق آن Gunpei Yokoi اصول اولیه ماشین حساب را برداشت و دستگاهی را ایجاد کرد که می توانست با آن سرگرم شود . این دستگاه شروعی برای D-Pad بود که تمامی کنسول های بازی ویدیویی را تا به امروز تغییر داده است .

 

Nintendo Entertainment System (NES) (1983)

Nintendo Entertainment System

احتمالا مهمترین سخت افزار برای صنعت بازی و اولین کنسول بازی واقعی نینتندو، NES بیش از 61 میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است. این سیستم 8 بیتی، جهان را به  Super Mario Bros و The Legend of Zelda معرفی کرد. سری ماریو تبدیل به موفق ترین بازی ویدیویی تمام دوران شده است ، وعناوین شخصیت های  آن به عنوان طنز نینتندو تبدیل شده است. نسخه آزمایشی NES، علاوه بر انتشار داک هانت، لوازم جانبی نوآورانه Zapper را معرفی کرد.

 

Game Boy (1989)

 

Game Boy

 

Gunpei Yokoi و تیمش 120 میلیون دستگاه فروختند و سادگی بازی را حفظ کردند و رقبای خود را، به ویژه  بازی Gear تکنولوژی پیشرفته SEGA، را شکست دادند. Game Boy با استفاده از سیستم 8 بیتی ،کارتریج های قابل تعویض و  عناوین کلاسیکی مانند Super Mario Land و Tetris بسیار اعتیاد آور بود. این کنسول بازی اولین کنسول تو جیبی نینتندو بوده است.

 

Super Nintendo Entertainment System (SNES) (1990)

Super Nintendo Entertainment System

Super Nintendo یک بار دیگر  Sega Genesis را برای تولید عناوین قهرمانی Super Mario Kart، Super Mario World،   Legend of Zelda : Link to the Past  و  Street Fighter II  به رقابت دعوت کرد. در سال 1993 Super FX Chip ایجاد شد و امکان  گرافیک های دو بعدی و سه بعدی پیشرفته را فراهم کرد. دلیل محبوبیت SNES این بود ، که با وجود پیشرفت های تکنولوژیکی نوآوری ده سال آینده، خود را حفظ کرد و راه را برای دشمن قدیمی ماریو، Donkey Kong ، با Platformkey Donkey Kong Country مال خود کرد. این عنوان، توسط Rare توسعه داده شد ، خود را  به دومین بازی پر فروش آنلاین SNES تبدیل کرد . این بازی ثابت کرده است که بیش از فقط یک platformer پیمایشگر جانبی است و دارای گرافیک است که در ابتدا برای Nintendo 64 طراحی شده بود. این کنسول بازی نینتندو یکی پرطرفدار ترین های این شرکت تا سال 2005 بود.

 

 

 

 

 

 

 

Best price

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از آخرین محصولات و اخبار با خبر شوید